X
تبلیغات

امتیاز وبلاگ ها تا این لحظه

 
اخبار روز سینمای ایران وجهان
اخبار روز سینمای ایران وجهان
درباره وبلاگ


تلاش بر این است که بتوان اخرین اخبار مربوط به سینما و تلویزیون در داخل و خارج کشور تحت پوشش قرار داده شود

درختچه بامبو بافته تک ضلعی (ارسال در تهران)

واتر بگ(بطری آب جادویی)

موبر باله آ
نظرسنجی
ایا مایلید که پستها فقط برای اعضا نمایش داده شود ؟
جمعه ۱۲ خرداد ۱۳۹۱ :: ۲۰:۴۴ ::  نويسنده : dark knight ::  تعداد بازدید : ۹۲۳

و طبق آمار اعلام شده، در روز جمعه 18 میلیون دلار فروخته است که این میزان، 900 هزار دلار کمتر از قسمت اول و 600 هزار دلار کمتر از فروش افتتاحیه قسمت دوم مردان سیاه‌پوش است و این نمی‌تواند اتفاق مثبتی برای این فیلم به شمار رود. به خصوص این که مردان سیاه‌پوش 3 به صورت سه‌بعدی هم اکران شده است.

فیلم انتقام‌جویان در روز جمعه 9.68 میلیون دلار فروخت تا در رده دوم فیلم‌های پرفروش این روز قرار بگیرد. مجموع فروش این فیلم در آمریکا تا کنون به 486.4 میلیون دلار رسیده و به نظر می‌رسد در تعطیلات آخر هفته، فروش این فیلم از مرز 500 میلیون دلار عبور خواهد کرد و چه بسا تا یک هفته دیگر با پیشی گرفتن از فروش فیلم شوالیه سیاه (533.3 میلیون دلار) عنوان سومین فیلم پرفروش تاریخ سینما در سطح آمریکای شمالی را به خود اختصاص دهد.

آواتار (جیمز کامرون) هنوز با اختلاف لقب پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما را یدک می‌کشد. اما به نظر می‌رسد انتقام‌جویان رقیب قدری برای تصاحب این عنوان است. انتقام‌جویان تاکنون و پس از 22 روز اکران، بیش از 486 میلیون دلار در سطح آمریکا فروش داشته است. در حالی که آواتار در همین مدت زمان به فروشی معادل 393.8 میلیون دلار دست یافته بود و در روز سی و یکم اکران بود که توانست فروش خود را به بیش از 486 میلیون دلار برساند. اما نکته مهم درباره هر دو فیلم رکوردشکن حیمز کامرون این است که نه آواتار و نه تایتانیک، شروع چندان درخشانی نداشتند و با گذشت زمان بود که توانستند فروش بالای خود را حفظ کنند و رکوردهای تاریخ سینما را بشکنند. در واقع عامل اصلی فروش خیره‌کننده دو فیلم جیمز کامرون، نه شروع درخشان، که تداوم فروش بود. در حالی که در مورد اکثر فیلم‌ها برعکس این قضه اتفاق می‌افتاد. آواتار در فاصله روزهای هفدهم تا بیست و دوم اکرانش بیش از 59 میلیون دلار فروخته بود. در حالی که انتقام‌جویان در این شش روز، حدود 45.5 میلیون دلار فروخته است. در صورتی که انتقام‌جویان بتواند با همین روند فعلی به فروش ادامه دهد، طی دو ماه آینده می‌تواند جای آواتار را در صدر جدول پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما اشغال کند. اما اکران چند فیلم مهم در هفته‌های آینده و آغاز افت فروش انتقام‌جویان، این احتمال را تقویت می کند که جایگاه جیمز کامرون کماکان قرار است تسخیر ناپذیر جلوه کند.

 
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک | قدرت : فرد بلاگ